Kultura Delvo®Fresh YS-042


Zákazník chce cítit rozdíl. Skvělá chuť byla vždy určujícím trendem pro všechny potravinářské produkty a nápoje, nejen u jogurtů a fermentovaného mléka. Ale textura se tlačí do popředí a je klíčem pro jedinečný smyslový zážitek spotřebitele..Před několika měsíci zveřejnila společnost FMCG Gurus studii "Flavor, color & texture trends". Jedním z nejzajímavějších zjištění bylo, že 91 % globálních spotřebitelů má v oblibě
potraviny s krémovou konzistencí.

V případě jogurtů a zakysaných mléčných výrobků byl v posledních letech zaznamenán dramatický nárůst počtu exotických příchutí a neobvyklých chutí jako například dračí ovoce nebo guava. Důvodem je touha výrobců odlišit se od konkurenceNadále je pozorován rostoucí trend směrem k hustším a zajímavějším texturám jogurtů, které dodávají další rozměr chuťovému zážitku spotřebitele. Jogurt je zdravý výrobek a tak je také spotřebiteli vnímán. Nabízí proto výrobcům ideální příležitost dosáhnout "prémiovosti", o kterou každý výrobce stojí. 

Jaká je tedy výzva pro výrobce? Dosáhnout atraktivnější textury jogurtu po celou dobu jeho trvanlivosti a zároveň zachovat ostatní výhody tak, jak spotřebitelé vyžadují. 

A co je možná ještě důležitější je zajistit exkluzivitu výrobku. Ta jde totiž ruku v ruce s pocitem luxusu a vyjímečnosti, s kterými je také spojena vyšší cena a tím i vyšší tržby.

Společnost DSM nedávno uvedla na trh modernizované portfolio pro fermentované mléčné výrobky, které je pro výrobce komplexním řešením od mléčných kultur přes stabilizátory, vitamíny a minerály až po bezlaktózové varianty.Nejnovějším přírůstkem do portfolia DSM je kultura Delvo®Fresh YS-042 - ideální řešení pro lahodný jogurt

Tato jogurtová kultura především umožňuje výrobcům vytvářet extra jemné, krémové a husté jogurty, po kterých spotřebitelé touží. A nejen to, díky minimální postacidifikaci si výrobek udržuje stabilní pH až do konce doby trvanlivost (30 dní), a to i v náročných podmínkách.To je pro vás zárukou, že vytvoříte chuť, která skutečně vydrží!

Delvo®Fresh YS-042 umožňuje výrobcům dosáhnout cílené textury mnohem rychleji díky rychlé a konzistentní době fermentace a stabilnímu finálnímu pH během výroby jogurtu. Výsledkem je větší flexibilita výroby a efektivita nákladů.

Při použití kultury Delvo®Fresh YS-042 je zároveň možné snížení přídavku sušeného mléka nebo syrovátkového proteinu. 

Veškeré informace o našich mlékárenských ingrediencích si můžete přečíst na našich stránkách 


Podívejte se i na nabídku v našem e-shopu

© 2024, O.K. Servis BioPro, s.r.o. - všechna práva vyhrazena