Syřidla – nezbytné ingredience pro výrobu sýrů


Jaká syřidla doporučujeme, jaké jsou jejich vlastnosti a přednosti a na jaké druhy sýrů tato syřidla použít? Přečtěte si náš příspěvek o DSM-Firmenich syřidlech.

Výroba sýrů bez syřidla? To nelze. Syřidlo na sýry je nezbytnou součástí procesu výroby sýrů a ptáte-li se, kde koupit syřidlo, jste u nás správně. Nabízíme syřidla od prověřeného výrobce s dodávkou jak pro velkoodběratele, tak i na našem eshopu pro maloodběratele. Jaká syřidla nabízíme a doporučujeme?

Jsou to syřidla Fromase®, Milase® a Maxiren® od DSM-Firmenich, která splňují všechny předpoklady pro bezproblémovou, cenově výhodnou výrobu sýrů s vysokou výtěžností a pokrývají technologické požadavky sýrařů pro všechny druhy sýrů. Všechny typy jsou dnes plně bez konzervace, přesně tak, jak je požadováno spotřebiteli.

  • Syřidla Fromase® jsou dlouholetým standardem tradičních mikrobiálních syřidel ve světovém sýrařství. Přesto jejich neustálá inovace směrem k vyšší specifitě působení na kasein dává sýrařům do rukou syřidlo s vlastnostmi blížícími se přírodním syřidlům při zachování přísného statusu „non–GMO" a VLOG.

  • Milase® Premium je mikrobiální syřidlo s nízkou protoelytickou aktivitou a vysokou čistotou. Při výrobě udržuje stabilní čas srážení, v syrovátce nezůstávají rezidua. Potencionálně toto syřidlo zlepšuje výtěžnost. Při zrání podporuje optimální tvorbu textury a její stabilitu během celé doby trvanlivosti u sýrů jako Gouda a Maasdam. Zajišťuje výborný rozvoj chuti bez projevů hořkosti během doby trvanlivosti. Milase® Premium  má nejnižší protoelytickou aktivitu z celého portfolia syřidel.

  • Inovativní syřidlo Maxiren® XDS s velmi nízkou proteolytickou aktivitou zajistí pevnou strukturu s prodlouženou trvanlivostí sýrů i při dlouhém zrání a skladování. Plátkování sýrů je s tímto typem syřidla bezproblémové i u sýrů s dlouhým zráním. Perfektní distribuce vody v sýru pomáhá zvýšit výtěžnost a eliminovat hořkost sýrů.

Společnost DSM-Firmenich patří k největším výrobcům syřidel na světě, jejichž výroba probíhá ve Francii. Je špičkou ve výrobě mikrobiálních syřidel. Naše společnost je výhradním dodavatelem firmy DSM, obraťte se na nás.

Naši specialisté vám poskytnout technologickou podporu a doporučí na základě vašich požadavků optimální řešení, kontaktujte nás.

Zajímá vás téma vady sýrů, duření a jak mu zamezit? Přečtěte si náš článek, který vyšel v mlékařských listech zde


Veškeré informace o našich mlékárenských ingrediencích si můžete přečíst na našich stránkách:


Podívejte se i na nabídku v našem e-shopu mlékařských ingrediencí:

© 2024, O.K. Servis BioPro, s.r.o. - všechna práva vyhrazena